Připoj se na Poraď.cz a poraď svým kamarádum, kteří mají nějaký problém.

Podívej se, jaké mají tvoji kamarádi problémy, nech si poradit od kamárádů a sdílej svoje zkušenosti a znalosti!

Začínáme

Problém byl přidán k návodu Jak poslat balík na dobírku u České pošty

Balik dobirkou

janina (neregistrovaný uživatel)
janina
zaslala jsem balik v hodnote 1400kc vyplnila jsem na poste papirek dobirkou i castku ale ne slozenku jelikoz jsem nevedela ze se vyplnuje kam mi meli byt penize zaslany.na prepazce jsem ale hlasila ze to je dobirkou a nic o slozence nebo cisla uctu mi nebylo receno.co mam ted delat?jak dostanu zpet sve penize?kdo mi to uhradi?a jak se mam branit?a s adresatem neni domluva nechce zaplatit.dekuji za vasi odpoved
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod 20.06.2013 22:03
Odpovědi
Seřadit podle: Data / Oblíbenosti
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Cože? Ježíši, lidi, pište jako lidi!!!
Vyplnila papírek dobírkou. Ty vado, co to je? Dobře mě "poslouchejte". Mám za sebou už mraky odeslaných balíků.
U dobírky musíte:
- v první řadě napsat na balík adresáta a odesílatele
- napsat pod odesílatele, nejlépe na levou stranu balíku - cenu dobírky, pak slovy cenu dobírky, pak v jaké hodnotě je balík- cenu , tyto dvě částky se vůbec nemusí shodovat (když např. přičtete k ceně balíku poštovné, tuto sečtenou cenu pak uvedete do ceny dobírky), a chtějí po mně uvést i číslo mého bank. účtu. Tedy toho svého účtu, který vyplním i na poštovní dobírkové poukázce typu A. Je to nejlevnější způsob úhrady dobírky. Tato "složenka" je růžová, pak je žlutá, typu C, kdy přijdou peníze od plátce na adresu odesílatele balíku. Nechápu, co jste to dělala? Vždy musíte nadepsat balík a napsat na něj nejlépe, i co v něm je, aby to kupec vyzvedl, vyplnit podací lístek a vyplnit alespoň složenku typu C.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Anonym (neregistrovaný uživatel)
Ještě raději doplním přesně POŠTOVNÍ DOBÍRKOVOU POUKÁZKU TYPU "C" žlutou, kde uvádíte adresu příjemce balíku a svou adresu odesílatele balíku, peníze vám přijdou poštou na adresu. Nebo vyplníte POŠTOVNÍ DOBÍRKOVOU POUKÁZKU TYPU "A" růžovou a na ni vyplňujete také svou adresu, ale i svůj bankovní účet, na který vám pošta po uhrazení balíku plátcem-příjemcem balíku vyplatí pošta, nikoli on, tuto částku. Pokud nevyplníte složenku, ani podací lístek, můžete se s balíkem rozloučit. Pošta nenese odpovědnost za vaši hloupost a neinformovanost. Pošta nese odpovědnost za to, že jí za přepážkami dost často sedí neochotní lidé, kteří velice často zneužívají nevědomosti klienta. Chybí jim prostě kvalitní konkurence. Já kdybych se neozvala, tak mi klidně pošlou dopis jako běžný balík a vůbec jim to nepřijde hloupý. Myslela jsem, že je samozřejmé, že pošta nabízí ty nejvýhodnější varianty pro klienta, vůbec to tak není, naopak varuji všechny, dávejte si pozor na peníze. Pošta vaší nevědomosti pouze zneužije.
Neregistrovaný uživatel - registrací získáte mnoho výhod (1) / Nelíbí se mi (0)
Poraď mu!
Vložit odkaz x
Anonym:   Toto jméno bude použito zároveň jako Vaše přezdívka.

Návody, rady, problémy, odborníci